Hírek

Tatabánya a kincsestárban

2014 február 26. (szerda) 08:36

A Vértes Agorájában mutatták be a Magyarország kincsestára – Tatabánya című fotókönyvet, mely városunk jellegzetességeit és mindennapjait mutatja be az olvasóknak. A kiadványt Schmidt Csaba polgármester ajánlotta a megjelentek figyelmébe.

A könyv bemutatja, hogy az itt élők milyennek látják a várost, a fotókon azok az épületek, közösségi terek, alkotások és kulturális rendezvények jelennek meg, melyekre büszkék vagyunk – fogalmazott köszöntőjében a polgármester. A kiadványban szereplő fényképek helyi fotósok munkái, akiktől egy fotópályázat keretében várták a képeket. Ennek köszönhetően sikerült megmozgatni a városban élő hivatalos és amatőr fotósokat, nagy öröm számunkra, hogy ilyen sokan vállalták, hogy saját képeikkel hozzájárulnak a város bemutatásához. A fotókönyv kétezer példányban jelent meg, de ha nagy lesz az érdeklődés iránta, második kiadás megjelentetése is lehetséges, már jóval több fotóval – hangsúlyozta a polgármester, majd hozzátette: bízik benne, hogy a tatabányaiak magukénak tudják érezni és megszeretik a kiadványt. A könyv kiadását koordináló Tatabánya Pont Rendezvényszervező és Turisztikai Iroda vezetőjétől, Szutter Leventétől megtudtuk, mivel kevés fénykép állt a szerkesztők rendelkezésére, fotópályázatot hirdettek, ennek során ismertek meg sok olyan helyi fotóst, akiket be tudtak vonni a közös munkába. A könyvet eredetileg 96 oldalasra tervezték, a pályázatra beérkezett rengeteg képnek köszönhetően azonban több mint húsz oldallal kibővítették a kiadványt, mely remélhetőleg sok segítséget fog nyújtani városunk népszerűsítésében.
 

 
Oszd meg ezt az írást: Facebook Google Bookmarks Iwiwes megosztásEszközök: PDFNyomtatEmail