Hírek

Fiatal építészmérnököket díjaztak

2014 február 06. (csütörtök) 19:38

Épülettervezési pályázat győzteseit díjazták a Vértes Agorájában. a közép-európai projekt egyik fő partnereként, és egyetlen magyar településként városunknak fontos szerep jutott: a tervpályázathoz tervezési területet biztosított, illetve közreműködött a pályázat lebonyolításában és a díjazás forrásának előteremtésében. A díjakat Schmidt Csaba polgármester és Czigány Tamás, a Széchenyi Egyetem Ybl díjas tanszékvezetője adta át.

Schmidt Csaba polgármester köszöntőjében kiemelte: a pályaművek elkészítésével a versenyzők megtették az első lépést, hogy létrehozzanak egy fenntartható épületet, városrészt, egyúttal pedig megteremtették annak a lehetőségét, hogy a nemzetközi programban részt vevő országok terveiket megvalósíthassák. Minden pályamunkában rengeteg jó, újító ötlet található, a legtöbb versenyző figyelembe vette a helyi sajátosságokat – fogalmazott a polgármester, majd hozzátette, reméli, hogy lesz olyan település, amely megvalósíthatja az innovatív elképzeléseket. A programot kidolgozó Széchenyi Egyetem Épülettervezési Tanszéke 2013 elején nyerte el a „MILD HOME and GREEN VILLAGE” közép-európai projekt partnerségi lehetőségét. Ennek célja egy energetikai szempontból önfenntartó, közel nulla CO kibocsátású öko-település megtervezése volt, melynek eredménye mintául szolgálhat az egész Európai Uniónak. A tervpályázatot a hazánkban működő, posztgraduális képzést nyújtó művészeti és doktori iskolák számára hirdették meg. Az iskolák a beadott pályaművek után pályázatonként 100.000 forintot, összesen maximum két és fél millió forint értékű meghívási díjat kaptak, melyet városunk önkormányzata biztosított. A pályázat első díját a BME csapata nyerte a 19. számú pályamunkával, a második helyezett a Pécsi Tudományegyetem hallgatóinak 9. számú pályázata, míg a harmadik helyen a BME másik csapata végzett, a 15. számú munkával. A három díjazott csapat között összesen 1.800.000 forintot osztottak ki. A beérkezett pályaművekből összeállított kiállítást február 16-ig nézhetjük meg a Vértes Agorája aulájában, de a résztvevő országok díjazott pályamunkáit a Construma 2014. építőipari Építőipari Szakkiállítás és Vásáron is bemutatják. A beérkezett tervek tanulságait összegyűjtve, nemzetközi kézikönyv is készül a projekt eredményéről, a díjazott terveket pedig az egyetem munkatársai továbbfejlesztik, és egy lakossági fórumon ismertetik meg a tatabányaiakkal.

 
Oszd meg ezt az írást: Facebook Google Bookmarks Iwiwes megosztásEszközök: PDFNyomtatEmail