Hírek

Rendezvénycsarnok épülhet

2014 február 04. (kedd) 19:40

2017-re multifunkcionális rendezvénycsarnok épülhet városunkban – jelentette be Bencsik János országgyűlési képviselő a térség sportfejlesztéseiről rendezett sajtótájékoztatón, melyen Simicskó István sportügyekért felelős államtitkár mellett részt vett Schmidt Csaba tatabányai, illetve Michl József tatai polgármester is.

Az egészséges életre való nevelés, a versenyszellem kialakítása, a szórakozás és a hasznos kikapcsolódás egyenlő a sporttal. – fogalmazott Bencsik János országgyűlési képviselő a tatai városházán tartott sportkonferencián. A képviselő kiemelte, hogy Tata és Tatabánya városa a Tatai Olimpiai Központtal közösen, egyeztetett módon fejleszti tovább sportlétesítményeit. Ennek a programnak a keretében a következő évek során, Tatabányán 3000 főt befogadó multifunkcionális rendezvénycsarnok megépítésére kerül sor állami szerepvállalással. A csarnok a bajnoki kézilabda mérkőzések lebonyolítása mellett alkalmas lesz korosztályos világversenyek, továbbá koncertek, gazdasági vásárok megtartására is. A létesítményben állandó vívópástok kerülnek kialakításra, és a sportági szakszövetséggel együttműködve itt kerül elhelyezésre a regionális módszertani központ is. Tatán egy 800 nézőt befogadó kézilabdacsarnok, továbbá az edzőtábor területén 300 nézőt befogadó kézilabda és kosárlabda munkacsarnok épül. A Kristály Fürdő területén ugyancsak állami beruházásban megépülhet a 33 méteres fedett uszoda, mely a vízilabda válogatott otthonaként betölti majd a város úszásoktatási feladatait is. Tatabánya sportéletének működése csak átgondolt, egymásra építkező formában a lakosság és a szponzorok közreműködésével valósíthatók meg. Az utánpótlás-nevelés, a diáksport, a lakossági szabadidő sport és a hozzájuk tartozó létesítmények – iskolai sportudvarok, tornatermek, játszóterek, utcai sporteszközök, szabadidő sportlétesítmények, turistaházak – fejlesztése és fenntartása elsődlegesen az önkormányzat feladata. Ennek tudatában valósultak meg az egymásra épülő létesítményfejlesztések mind a verseny-, mind pedig a szabadidő sport területén. Az elmúlt három esztendő kormányzati sportpolitikája, a társasági adókedvezmény létesítményfejlesztésre és utánpótlás nevelésre fordítható kerete jelentősen hozzájárult a város sportéletének újrapezsdüléséhez. – fogalmazott Bencsik János. Schmidt Csaba polgármester kiemelte: Tatabánya komoly sporthagyományokkal rendelkező város, ahol kiemelt fontossággal bír az itt élők, különös tekintettel a felnövekvő generáció egészséges életmódra nevelése. Ennek elősegítése érdekében indítottunk útjára az Egészséges Tatabányáért Programot, melynek központjában az utánpótlás- és a tömegsport infrastruktúrájának megerősítése áll. A polgármester hozzátette: a sportfejlesztések a kormány közreműködésével, valamint a társasági nyereségadóból igényelhető támogatások (TAO) felhasználásával valósulhatnak meg városunkban. Ennek köszönhetően az idei évben újabb, fedett műfüves futballpálya épülhet, a csónakázó tó körül rekortán borítású futópályát alakítanak ki, és tervezik a jégpálya befedését is. Az idei évben az adósságátvállalásnak köszönhetően lehetőség nyílik a sportegyesületek támogatásának emelésére – mondta el Schmidt Csaba, majd megköszönte a sportolók és edzők munkáját. Simicskó István sportügyekért felelős államtitkár beszédében azokat az intézkedéseket foglalta össze, melyeket a sport tervezhetősége, kiszámíthatósága miatt tett a kormány 2010 óta. A mindennapos testnevelés bevezetése, a tornaterem építési program, a tizenhat kiemelt sportág támogatása, valamint az edzők fejlesztése mind megadják az alapot ahhoz, hogy továbbra is kiemelkedő eredmények szülessenek hazánk sportéletében.

 
Oszd meg ezt az írást: Facebook Google Bookmarks Iwiwes megosztásEszközök: PDFNyomtatEmail