Hírek

Tízmillió a nyugdíjaskluboknak

2014 január 13. (hétfő) 16:12

Az idei évben több mint 1,7 millió forinttal több, összesen 10 millió forint támogatást juttat a város az itt működő nyugdíjas klubok működtetésére – jelentette be Schmidt Csaba polgármester a KPVDSZ Művelődési Házban, a nyugdíjasklubok vezetőinek hagyományos klubdélutánján. Az eseményen részt vett Bencsik János országgyűlési képviselő is, aki a nyugdíjasokat érintő további változásokról tájékoztatta a megjelenteket.

A január az önkormányzat életében a városi költségvetés összeállításával telik, ekkor derül ki, hogy a városban lévő intézmények, szervezetek mekkora támogatásra számíthatnak az idei évben – hangsúlyozta Schmidt Csaba polgármester, majd hozzátette: a tavalyi évben jelentős kormányzati támogatást kapott városunk, melynek köszönhetően az önkormányzat gazdasági helyzete sokat javult. A Tatabányán működő kulturális és civil szervezetek támogatására így több forrást biztosíthatnak, a nyugdíjasklubok idén összesen tízmillió forintból gazdálkodhatnak. Abban a kérdésben viszont, hogy milyen arányban osszák meg ezt az összeget az alaptámogatás és a pályázati támogatás között, a nyugdíjasklubok vezetőinek javaslatát kérte a polgármester. A legfontosabb az, hogy a városunkban élő nyugdíjasok minél jobban érezzék magukat, és hogy a nyugdíjasklubok minél jobb célokra tudják felhasználni az idei évben megítélt támogatást – tette hozzá Schmidt Csaba. Bencsik János országgyűlési képviselő beszédében hangsúlyozta: a szépkorúak számára a jövőben is biztosítja a város azt a támogatást, ami a nyugdíjasklubok éves programjainak összeállításához szükséges. Az idei évben több új lehetőséget is biztosít az állam a nyugdíjasok mindennapjainak gazdagabbá tételére, az egyik ilyen az Erzsébet Program által életre hívott támogatás, melynek keretében 90%-ban finanszírozzák a szépkorúak fürdőbelépőjét, a fennmaradó 10%-ot pedig akár az önkormányzat is biztosíthatná – javasolta Bencsik János a polgármesternek, de az országgyűlési képviselő további javaslataként hangzott el a nyugdíjas-belépőjegyek bevezetése a Gyémánt Fürdőben. Bencsik János hozzátette: a Szent Borbála Kórházban hamarosan elkészülő új szárny is az időskorúak mindennapjainak megkönnyítését eredményezi majd, hisz egy épületben lesz megtalálható számos, addig több telephelyen működő kórházi részleg, megújulnak a diagnosztikai berendezések, egy új informatikai programnak köszönhetően pedig, várhatóan áprilistól összekapcsolják a háziorvosi és a kórházi számítógépeket, így akár a háziorvos is foglalhat időpontot kórházi vizsgálatokra, és a vizsgálatok eredményeiért sem kell majd visszamenni a kórházba, az közvetlenül a háziorvosnál jelenik majd meg. A nyugdíjasklubok vezetőinek klubja három éve alakult azzal a céllal, hogy a vezetők egy közös fórumon beszélhessék meg a nyugdíjasokat érintő kérdéseket, illetve egyeztessék a klubok programjait – tudtuk meg Kovácsné Hetényi Máriától, a KPVDSZ Művelődési Ház vezetőjétől. A klubvezetők minden hónapban találkoznak, a mostani összejövetelen a tavalyi évben elnyert pályázatok elszámolásának tudnivalóiról, illetve a februári Szépkorúak Báljának előkészítéséről volt szó.

 
Oszd meg ezt az írást: Facebook Google Bookmarks Iwiwes megosztásEszközök: PDFNyomtatEmail