Hírek

Közös döntéssel a jövőért

2014 január 02. (csütörtök) 09:00

A 2014-es év feladata, hogy közösen megálmodjuk, milyen Tatabányát szeretnénk 2020-ra, hisz tavaly bebizonyosodott, hogy összefogással bármire képesek vagyunk – hangsúlyozta újévi köszöntőjében Schmidt Csaba polgármester, Tatabánya Város Fúvószenekara hagyományos újévi koncertjén a Vértes Agorájában. A gálán a zenekar fennállásának negyvenedik évfordulóját is megünnepelték.

Minden év eleje a számvetés ideje – hangsúlyozta a polgármester, majd kifejtette: a 2013-as év legnagyobb tanulsága az, hogy képesek vagyunk az összefogásra, ha baj van – gondoljunk akár a márciusi hóhelyzetre, akár a dunai árvízre. Az ország mindkét kihívásnak megfelelt, városunkból pedig rengetegen segítettek a bajba jutottakon minden esetben. Az idei évben fontos elérnünk, hogy ne csak a bajban fogjunk össze; a 2014-es év feladata, hogy közösen megálmodjuk, milyen Tatabányát szeretnénk 2020-ra. Schmidt Csaba hangsúlyozta: egy közösség életében kevés hasonló helyzet van, mint mikor ilyen pontosan tudjuk, milyen fontos változás előtt állunk. 2014-ben kezdődik ugyanis az Európai Unió következő, hét évre szóló költségvetési időszaka, melyben mi dönthetjük el, mire fordítjuk a fejlesztési célú forrásokat. Ezzel kapcsolatban a polgármester felhívta a figyelmet arra, hogy most közösen dönthetjük el, milyen várost építsünk 2020-ra, melyre büszkék lehetünk.Nemes hagyomány városunkban az újévi koncert, melynek alkalmából a fúvószenekar újra otthonra talált a Vértes Agorájában – fogalmazott Schmidt Csaba. Idén negyvenedik születésnapját ünnepli az együttes, az ilyen jubileumok megünneplése pedig rendkívül fontos egy közösség életében, hisz az összetartozást jelképezi, amely nélkül egy zenekar sem maradhatott volna fenn negyven év változásai, megpróbáltatásai közepette. A fúvószenekar jubileumához hasonló ünnepségek megszervezésére ezért egy tízmillió forintos pályázati keretet hozott létre városunk, mely a tatabányai kulturális egyesületek ünnepségeinek megrendezéséhez nyújt segítséget a jövőben – emelte ki a polgármester.Tatabánya Város Fesztivál Fúvószenekara 23 éve rendezi meg újévi koncertjét, így az idei esztendő is velük kezdődött Szabó Ferenc és Pauer László karnagyok vezetésével. Az Ezüst-Turul díjas együttes műsora szokás szerint telt házat vonzott. Az ide koncert repertoárjában, a korábbi hagyományok szerint szerepeltek klasszikus művek, filmzenék és könnyűzenei darabok is. A zenekar idén is megválasztotta tagjai sorából az „Év Zenészét", ezt a megtisztelő címet ezúttal Németh Péter vehette át a két karmestertől. A díjátadó különlegességét az adta, hogy a zenekar fennállása óta Németh Péter az első olyan tag, aki másodszor részesült a kitüntetésben.

 
Oszd meg ezt az írást: Facebook Google Bookmarks Iwiwes megosztásEszközök: PDFNyomtatEmail