Hírek

Jubileum fotókon megelevenedve

2013 június 26. (szerda) 12:10

A városunkban 1988. január elsejétől önállóan működő Családsegítő Központ az idei évben több szempontból is jubilál. Idén 25 éves a családsegítés intézménye, 15. évét ünnepli a gyermekjóléti szolgáltatás, az adósságkezelési tanácsadás pedig 10 éve áll a tatabányaiak rendelkezésére. Ebből az ünnepi alkalomból, az eddigi működésüket bemutató fotókból, írásokból, tárgyi emlékekből álló kiállítás sorozatot indítottak útjára „Jubileumok” címmel, melyet Schmidt Csaba polgármester nyitott meg a Vértes Agorájában.

Az elmúlt 25 évben a családsegítés küldetése alapjaiban nem változott, viszont szolgáltatásaik köre bővült. Jómagam 10 évvel ezelőtt, az adósságkezelés bevezetésénél kapcsolódtam be a szervezet működésébe, ami azóta is rendkívül jól működik - mondta Schmidt Csaba köszöntőjében. A Szolgálat eddigi életét végig kísérték a szakmai sikerek, kihívások és megpróbáltatások is, de mindig megállták a helyüket, és az itt dolgozók már többször bebizonyították, hogy újabb és újabb feladatok ellátásával is megbirkóznak – fogalmazott a városvezető. Az itt lévő szakemberek a városban élő családok szociális, mentális gondozását vállalták fel, annak érdekében, hogy erősödjön az egyének, családok problémamegoldó képessége, ami által városunk is erősebb lesz. Megköszönve a szolgálat eddigi munkáját, további sikeres, és az eddigiekhez hasonló felelősségteljes működést kívánt Schmidt Csaba. Volent Virág, a Gyermekjóléti Központ vezetője is megköszönte odaadó munkáját kollegáinak, majd elmondta: a vándorkiállítás öt helyszínen lesz megtekinthető a nyár folyamán. Mecsei Ilona, az Egyesített Szociális Intézmények vezetője is szólt az ünneplő közönséghez, és együtt idézték fel a kezdeteket. A fotókat és dokumentumokat bárki megnézheti az Agora aulájában június 30-ig, majd ezt követően a város Művelődési Házai adnak otthont a három közösség eddigi életét hűen bemutató kiállításnak.

A Vértes Agorája                               2013. 06. 25 - 2013. 06. 30.

Bányász Művelődési Ház                  2013. 07. 02 - 2013. 07. 14.

Puskin Művelődési Ház                     2013. 07. 16 - 2013. 07. 21.

Széchenyi Művelődési Ház                2013. 08. 14 - 2013. 08. 24.

József Attila Művelődési Ház           2013. 08. 27 - 2013. 09. 05.

 
Oszd meg ezt az írást: Facebook Google Bookmarks Iwiwes megosztásEszközök: PDFNyomtatEmail