Hírek

Mozijegyet kaptak az iskolások

2013 május 16. (csütörtök) 13:43

Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata idén indította útnak az Egészséges Tatabányáért Programot (ETP), mely minden tatabányainak lehetőséget kíván teremteni az egészséges életmód megismerésére. A program minden évben más-más területre fókuszál, a 2013-as év a „Mozgás éve”, így az idei év első nagyszabású sportrendezvényét, a Gerecse50 teljesítménytúrát követően, Schmidt Csaba polgármester az arányaiban legtöbb részvevővel induló intézménynek, a Jókai Mór Általános Iskolának ajándékot.

Szeretnénk, ha városunkban még többen kezdenének el rendszeresen mozogni, sportolni kortól, nemtől függetlenül – mondta Schmidt Csaba. Ezekkel a nyereményekkel ösztönözni szeretnénk minden tatabányait, hogy vegyenek részt a városi sportrendezvényeinken hisz amellett, hogy ezzel egészségük javára is tesznek, a családjukkal is együtt lehetnek – tette hozzá. A polgármester felhívta a figyelmet arra is, hogy városunkban még négy kiemelt sportrendezvény lesz az idei évben - Kihívás Napja – május 22., Városi Kerékpáros Nap – szeptember 21., Októberi futógála – október 5., és a Teremsport fesztivál – november 10. – amelyeket követően szintén teljesítménydíjazásban részesíti az Önkormányzat a legaktívabban résztvevő intézményeket.A Gerecse50 túrán, a „Legaktívabb iskola” a Jókai Mór Általános Iskola lett, amiért 90 darab, a Mi Mozinkba szóló, tetszőleges vetítésre beváltható mozijegyet nyertek. A második helyezett a Kertvárosi Bólyai János Általános Iskola lett, akik 60 db mozijegyet kaptak, míg a harmadik helyezett Óvárosi Általános Iskola 30 darab jeggyel lett gazdagabb. Nem csak az iskolák, hanem a munkahelyek között is folyik a játék, így a legaktívabb munkahely a Gerecse 50-en való részvételi számok tekintetében, a Coloplast lett, így ők is húsz darab mozijegyet kapnak.

 
Oszd meg ezt az írást: Facebook Google Bookmarks Iwiwes megosztásEszközök: PDFNyomtatEmail